Głosowanie

 

Realny wpływ na rozwój turystyki lokalnej, strategii oraz kwestii produktów lokalnych, a także wielu innych zagadnień jest możliwy.

Stworzyliśmy miejsce, w którym każdy głos ma znaczenie w temacie rozwoju. Sprawdź jakie to proste!

Jak działa system głosowania?

Każdy pomysł zgłoszony w ramach projektu wypoczywaj.org jest publikowany w naszych „Aktualnościach” w osobnym artykule, który szczegółowo opisuje jego ideę i założenia. Pod każdym z takich opisów znajduje się formularz głosowania, gdzie każdy z nas może oddać swój głos w jego kwestii, a także wyrazić swoją pogłębioną opinię.

Aktualne głosowania:

ŁĄCKO
Maszkowice kojarzą się z mieszkającymi tam Romami. Nie jest to relacja bez zgrzytów, a gdyby tak poznać kulturę cygańską? Kim są gadzi, jakie są nieczyste zawody? O co chodzi z taborami? Trochę teorii, trochę praktyki.. Oczywiście historia i tradycja miesza się z współczesnością. Jak żyło się kiedyś jak żyje się teraz i skąd taki negatywny wizerunek tej mniejszości etnicznej. Może udałoby się zaangażować mieszkańców, by pokazali o co chodzi w ich kulturze, że inne jest piękne i warto wierzyć w swoje przekonania.
Koszty/zadania: miejsce, baza merytoryczna, współpraca z częścią romską społeczności.

PIWNICZNA
Sucha dolina i problem stoków narciarskich. Świetny mikroklimat długa historia. W Piwnicznej znajduje się również muzeum związane z historią narciarską. Akcja #retronarty może przyciągnąć nie tylko starszych amatorów sportów zimowych, ale również młodzież i dzieci, które przyjeżdżają w góry nauczyć się jeździć na nartach oraz doskonalić swoje umiejętności. Bogate zbiory nart, sprzętu. Zdjęcia i ciekawie przedstawiona historia stają się ciekawą alternatywą dla zmechanizowanych wyciągów. Dla odważnych pokaz jazdy na ,,antycznym” sprzęcie i możliwość próby własnych sił. Wydarzenie może przyjąć formę cyklicznych warsztatów, jak i jednorazowego spędu. Oczywiście dobrze jeżeli zostanie to utrwalone w formie audiowizualnej i pójdzie w świat.
Koszty: promocja, muzeum nart, opracowanie konkretnych tras zjazdowych.

PIWNICZNA
Baseny na Radwanowie to letni atut gminy warto pomyśleć o lekcjach nauki pływania dla mieszkańców w formie zajęć. #wodatozycie. Może stać się hasłem promującym wszelkie wody z gminy. Wody mineralne i ich właściwości, rwące rzeki i spływy z flisakami, korzystanie z basenu. Po pierwsze aspekt praktyczny czyli skorzystanie z każdej z możliwości, po drugie warsztaty dla najmłodszych z wykorzystania wód w gminie, po trzecie zaprzeczenie porzekadła #cudzechwalicieswegonieznacie.
Koszty i zadania: znalezienie podwykonawców, promocja, opracowanie materiałów,

PIWNICZNA
Łomnica kojarzy się z pierogami łomniczańskimi. Święto pieroga Łomiańskiego już jest i przyciąga nie tylko mieszkańców gminy. Z pewnością danie powinno dotrzeć do podniebień kolejnych mieszkańców gminy. Produkt jest produktem regionalnym. A co gdyby założyć w jednej z leśniczówek spółdzielnie socjalną lub wykorzystać koło gospodyń wiejskich i zająć się produkcją pierogów łomniczańskich i innych dań oraz ich dystrybucją? W Łomnicy wypasane są owce, robiona bryndza, a jagody same pchają się w ręce. Z pewnością nie brak odbiorców smacznego jedzenia, a i lokalna społeczność będzie bardziej zintegrowana. Koszty i zadania: projekt spółdzielni socjalnej, znalezienie podwykonawców i kanałów dystrybucji, a także opracowanie ostatecznego menu i przepisów.

STARY SĄCZ
Gra terenowa „Śladami legend” połączona z szukaniem pierścienia i poznawaniem historii miasta oraz legendami dotyczącymi świętej Kingi. Warsztaty i gra terenowa to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu. Produkt ten bezpośrednio związany jest z przygotowanie w spójny sposób smaczków z historii miasteczka, wyselekcjonowania spośród wielu ciekawostek. Układ architektoniczny miasta sprzyja spacerom oraz poznaniu wielu ciekawych miejsc w których dochodziło do wielu historycznych momentów. Premiera mogłaby odbyć się w czasie jednego z jarmarków i uświetniać kolejne imprezy w różnych wariantach. Gra oczywiście mogłaby zostać wykorzystana później dla szkół oraz poznawania regionu i lokalnej społeczności. Finał oczywiście w punkcie informacji turystycznej, gdzie zwieńczeniem mogłaby być pieczątka miasteczka z klimatem.
Koszty: promocja, przygotowanie, osoba do prowadzenia, materiały promocyjne.

STARY SĄCZ
,,Kąpielisko Stawy” w Starym Sączu i ich rewitalizacja związane były z wykorzystaniem terenu. Od kilku lat, zwłaszcza w upalne dni przyciągają licznych turystów. Także dostępność komunikacyjna, miejsca parkingowe i ścieżki rowerowe czy kursujący w okresie letnim specjalny autobus również MPK (dla posiadaczy karty nowosądeczanina darmowe przejazdy) stają się ciekawa alternatywą dla lokalnych rzek. Od kilku lat działa Dmuchany Park Wodny jedna z unikatowych atrakcji tego typu. Stale dokonywane są również inne inwestycja. Wstęp na stawy jest biletowany, podobnie jak korzystanie z kajaków, rowerków i innych ciekawych form spędzania czasu. Ciekawą alternatywą byłoby stworzenie spójnego produktu, w którym korzystanie z wszelkich atrakcji byłoby w cenie. Z pewnością przybyłoby miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą.
Koszty: chęć porozumienia i ustalenia dobry warunków współpracy oraz promocja w regionie.

Poprawa dostępności strony