Rowerowa stolica polski pomysł na promocję turystyki rowerowej czy małej ojczyzny?

Rowerowa Stolica Polski to pomysł miasta Bydgoszcz, które od 6 lat organizując to wyzwanie wspiera rozwój turystyki rowerowej, a wszystko w ramach większej akcji: aktywne miasta. To autorski projekt rekreacyjno-sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. 
Głównym celem organizacji akcji rowerowa stolica Polski jest nie tylko promocja roweru jako dobrej alternatywy dla środka transportu, ale również promocja jazdy rowerem, czy wdrażania idei Smart City w praktyce. Rower to bardzo popularna forma rozrywki, ale też sposób na szybką i skuteczną komunikację. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny. Do zabawy może przystąpić każdy (bez względu na wiek), kto posiada telefon z systemem Android lub iOS i pobierze bezpłatną aplikację o nazwie Aktywne Miasta (bardzo dobra alternatywa dla Endomondo) oraz zarejestruje się za pomocą adresu mailowego lub poprzez Facebooka.

Uczestnik nie musi być mieszkańcem miasta, ani powiatu, nie musi przebywać nawet na terenie kraju, wystarczy, że w aplikacji wybierze miasto, dla którego chce zbierać kilometry.! Można wziąć udział albo w rywalizacji dla miast albo dla gmin. Musisz zdecydować dla kogo kręcisz kilometry!
Bez wątpienia w ostatnich latach turystyka rowerowa zyskuje na popularności. Tworzy się sieć ścieżek rowerowych, które pozwalają na bezpieczne przemieszanie się i rekreację, choć nie brakuje również osób pokonujących na rowerze wzniesienia i trasy górskie. Często staje się to formą odskoczni od rzeczywistości, sposobem na reset a może nawet życie. Rower podobnie jak bieganie wspomaga wydzielanie endorfin, a to może uzależnić. Rowerowa Stolica Polski to akcja zyskująca na popularności. Ambitni rowerzyści mierzą swoje trasy, a często rywalizacja staje się brakującym elementem układanki w drodze do pięknej przygody z rowerem. Dreszczyk emocji towarzyszący zmaganiom, chęć zdobycia dużej ilości kilometrów oraz wspólne wzywanie dla rodzin czy grup znajomych. Należy sobie wreszcie zadać pytanie co właściwie dzięki tej akcji bardziej się rozwija: turystyka rowerowa czy może znajomość lokalnych ścieżek rowerowych i miejsc gdzie warto pojechać.

Dla zainteresowanych trochę szczegółów o dołączeniu do akcji:

Bezpośrednie linki do pobrania aplikacji:
Android: aplikacja Aktywne Miasta
iOS: aplikacja Aktywne Miasta

Aby dołączyć do treningu, po instalacji aplikacji i rejestracji:
na ekranie głównym – dolna belka należy kliknąć: > rywalizacje > publiczne > Rywalizacja RSP 2024 i tutaj wybrać miasto lub gminę którą chce się wspierać. Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski: 1 – 30 czerwca 2024 r. Od tego momentu, przed każdym treningiem należy uruchomić aplikacje, włączyć GPS w telefonie i ruszać w drogę. Po zakończonym treningu, aby go zapisać należy przytrzymać kwadrat STOP i poczekać aż z ekranu zniknie okrąg. Pamiętajcie, że możecie połączyć swoje urządzenie marki Garmin z aplikacją Aktywne Miasta (uprzedzając pytania – na tę chwilę jest to “tylko” Garmin). Każdy z użytkowników posiadający urządzenie Gamina powiązane z aplikacją AM będzie musiał obligatoryjnie wskazać czy kilometry będzie “kręcił” za pomocą Garmina czy aplikacji. Próby oszustwa, czyli równolegle uruchamianie treningu na obu urządzeniach, będzie skutkowało trwałą blokadą konta, bez możliwości jego przywrócenia i odzyskania, a zdobyte kilometry przepadną.

Jak powiązać konto, przedstawiamy na poniższych screenach. Warto także uruchomić opcje “Oczekiwanie na sygnał GPS”. Wszystkich zainteresowanych rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zapraszamy do dedykowanej grupy na facebooku, gdzie najszybciej można uzyskać odpowiedzi na pytania związane z zabawą: 

Grupa Facebook Rowerowa Stolica Polski 2024

W przypadku problemów z błędnym naliczaniem kilometrów, zatrzymywaniem aplikacji lub innymi problemami technicznymi, organizator przygotował instrukcję, jak poprawnie skonfigurować telefony z podziałem na poszczególnych producentów. Pamiętajcie! W przypadku problemów z aplikacją lub pytań dotyczących rywalizacji, zapraszamy do kontaktu: w sprawach stricte technicznych dotyczących aplikacji: support@aktywne.miasta.pl

Instrukcja dla Xiaomi
Instrukcja dla Huaweia i Honor
Instrukcja dla OPPO
Instrukcja dla Samsunga
Instrukcja dla Sony

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Tekst: Wiktoria Szewczyk

Art. finansowany: Społeczne Strategie Rozwoju Turystyki w ramach Rządowego Programu NOWEFIO

Share this...
Share on facebook
Facebook
0
0

Poprawa dostępności strony