Muszyna to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w Małopolsce. Jest ona odwiedzana z wielu przyczyn, między innymi ze względu na piękny krajobraz oraz doskonałe ogólnodostępne miejsca na wypoczynek dla całej rodziny!

Jednym z tych miejsc jest Park Zdrojowy-Zapopradzie. Na jego terenie znajduje się pijalnia wody, Ogrody Magiczne z rzeźbami przedstawiającymi bogów greckich, Ogrody zmysłów (które są podzielone na kilka osobnych stref, większość z nich odnosi się do zmysłów, ale oprócz tych jest kilka innych stref,  w tym jedna poświęcona w pełni legendom wywodzącym się z czasów Państwa Muszyńskiego, czyli strefie legend i baśni o Muszynie) oraz bardzo atrakcyjne turystycznie mini zoo. Wszystkie te atrakcje są bezpłatne.

Ogrody zoologiczne od wielu lat stanowią popularną atrakcję turystyczną. Umożliwiają one turystom bezpośrednie spotkania ze zwierzętami, których nie można spotkać naturalnie w danej strefie klimatycznej. Dla wielu osób jest to jedyna okazja takiego spotkania! Ogrody zoologiczne są wyjątkowo atrakcyjne dla najmłodszych. Dzieci, które dopiero poznają świat, z reguły są zafascynowane widokiem różnych zwierząt na żywo. Ale oczywiście ogrody zoologiczne są świetną atrakcją turystyczną dla ludzi w każdym wieku. W mini zoo w Muszynie można spotkać między innymi alpaki, wiewiórki amerykańskie, wiele gatunków ptaków wodnych (np. łabędź czarny) oraz lądowych, takich jak paw, bażant oraz papuga. Jednym z najbardziej interesujących mieszkańców ogrodu zoologicznego jest daniel biały, bardzo rzadki gatunek!  

Wstęp do tego kompleksu parkowego (w tym do ogrodu zoologicznego!) jest wolny i bezpłatny. Jednakże uważam, że jest to świetna możliwość rozwoju turystyki jako gałęzi gospodarki. Jest to sytuacja korzystna zarówno dla turystów, jak i osób zajmujących się sektorem usługowym, właścicieli i pracowników między innymi restauracji oraz hoteli.  Na Terenie Parku Zdrojowego-Zapopradzie znajduje się Grill Bar Lawendowy Ogród. W pobliżu również znajduje się restauracja Zapopradzie,  baseny odkryte oraz liczne miejsca umożliwiające nocleg, takie jak pensjonaty oraz pokoje gościnne. Zatem turyści odwiedzając ogólnodostępny kompleks parkowy, którego integralną część stanowi ogród zoologiczny w znaczącym stopniu przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i turystycznego Muszyny poprzez jednoczesne korzystanie z usług restauracji oraz hoteli.

Mini zoo ma ogromny potencjał, by stać się jednym z najistotniejszych punktów na mapie turystycznej Muszyny!

Mini zoo ma ogromny potencjał, by stać się jednym z najistotniejszych punktów na mapie turystycznej Muszyny!

Share this...
Share on facebook
Facebook
0
0

Poprawa dostępności strony